W Rykach w kinie Renesans i w budynku poklasztornym przy Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie odbyły się, w środę 22.05.2019 r., kolejne spotkania inicjatywy „SOS dla Polskiej Rodziny”.
 
Spotkaniom przewodniczyli: poseł na Sejm RP i kandydatka w wyborach do Parlamentu Europejskiego Elżbieta Kruk, Przewodniczący Rady Instytutu „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II Andrzej Jaworski, Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego Michał Mulawa. Najwięcej czasu prelegenci poświęcili zagadnieniu rodziny oraz jej ochrony w walce z genderyzmem. Przedstawiane były przykłady ingerencji środowisk LGBT, w naszej Ojczyźnie, które już teraz zagrażają dzieciom i są obecne w sferze publicznej. Nie zabrakło omówienia działań, które zostały podjęte przez poseł na Sejm RP Elżbietę Kruk, a których efektem jest wprowadzenie w województwie lubelskich uchwały sejmiku województwa przeciw genderyzmowi.
 
Po spotkaniu poseł na Sejm RP Elżbieta Kruk tak napisała w mediach społecznościowych:
 
„Dziękuję za bardzo liczną obecność na wieczornym spotkaniu, które odbyło się w Łukowie. Wśród Państwa było wielu młodych ludzi, matki i ojcowie, a także dziadkowie i babcie. Cieszy mnie niezmiernie, że wszystkim nam zależy na tym samym – aby utrzymać fundamentalne tkanki życia społecznego tj. rodzina, moralność i religia. Czeka nas wspólna walka”.
 
Osobnym zagadnieniem była pomoc rodzinom, które wyniku wtorkowej trąby powietrznej straciły część swoich gospodarstw domowych.
Więcej zdjęć: