Serdecznie zapraszamy na spotkania z poseł na Sejm RP Elżbietą Kruk, Andrzejem Jaworskim, Przewodniczącym Rady Instytutu „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II oraz Michałem Mulawą, Przewodniczącym Sejmiku Województwa Lubelskiego w ramach inicjatywy „SOS dla Polskiej Rodziny”

Spotkania odbędą się:

04.05.2019

– Tomaszów Lubelski, spotkanie w auli byłego Wydziału Zamiejscowego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, ul. Lwowska 80, o godz. 15.00,

– Krasnobród, spotkanie w Domu Pielgrzyma przy Sanktuarium Maryjnym, msza święta o godz. 18.00, spotkanie odbędzie się po mszy świętej ok. 19:00,

05.05.2019

– Lublin, spotkanie w Domu Akcji Katolickiej, obok Ogrodu Różańcowego przy Parafii pod wezwaniem Świętej Rodziny, ul. Jana Pawła II 11, spotkanie o godz. 15:00, po spotkaniu msza święta o godz. 16:30.

Sejmik Województwa Lubelskiego z inicjatywy poseł na Sejm RP Elżbiety Kruk wyraził sprzeciw wobec pojawiających się w sferze publicznej działań zorientowanych na promocję działań i ruchów LGBT, której cele naruszają podstawowe prawa i wolności, gwarantowane w aktach prawa międzynarodowego, kwestionują wartości chronione w polskiej Konstytucji, a także ingerują w autonomię wspólnot religijnych. Za stanowiskiem, które wnieśli radni PiS-u głosowała też część opozycji. 24 radnych opowiedziało się za dokumentem, 3 było przeciw, natomiast 4 nie wzięło udziału w głosowaniu.

Informacja o prelegentach:

Elżbieta Kruk – jeden z założycieli Prawa i Sprawiedliwości. Poseł na Sejm RP od 2001r. Przewodnicząca Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu. Członek Rady Mediów Narodowych. Od 1991r. bliski współpracownik Prezydenta RP św. p. prof. Lecha Kaczyńskiego. Obrońca polskich mediów m.in. Radia Maryja i Telewizji TRWAM. Inicjatorka akcji „Lubelszczyzna wolna od ideologii LGBT”.

Andrzej Jaworski – poseł na Sejm VI, VII i VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. B. Prezes Stoczni Gdańsk. Przewodniczący Rady  Instytutu im. Św. Jana Pawła II „Pamięć i Tożsamość” powstałego z inicjatywy o. dyr. Tadeusza Rydzyka. Współpracuje z Radiem Maryja i TV Trwam.

Michał Mulawa – Od 2018 roku Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego. Na drugiej sesji pod jego przewodnictwem (XII.2018r.) podjął decyzję o powieszeniu krzyża w sali obrad.  26 kwietnia br. Sejmik Województwa Lubelskiego jako pierwszy w Polsce wyraził sprzeciw wobec działań mających na celu promocję ruchów LGBT w sferze publicznej.