W Dzierzgoniu, w województwie pomorskim odbyło się kolejne spotkanie inicjatywy „SOS dla Polskiej Rodziny”. Wzięli w nim udział poseł na Sejm RP prof. dr hab. Jan Szyszko oraz Przewodniczący Rady Instytutu „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II Andrzej Jaworski.

 

Na spotkanie przybyło ok. 70 mieszkańców Dzierzgonia i okolic. Wśród nich byli m.in. Burmistrz Dzierzgonia  Jolanta Szewczun, radni miejscy i powiatowi, a także nauczyciele z pobliskich szkół. Na samym początku Andrzej Jaworski opowiedział o idei powstania inicjatywy „SOS dla Polskiej Rodziny”. Podkreślał m.in. to, że dziś w całej Polsce prowadzone są działania przez polityków liberalnych i lewicowych, której celem jest laicyzacja życia społecznego i wprowadzenie ideologii gender. Podkreślał, że takie działania jak w Gdańsku czy Warszawie, promujące grupę LGBT, coraz częściej są również zauważalne w mniejszych miejscowościach.

 

Dziś nie tylko powinniśmy mówić o ochronie dzieci przez LBGT w dużych aglomeracjach miejskich, ale również w małych i średnich miejscowościach. Jeszcze kilka lat temu środowiska lewicowe nie miały tak dużego wsparcia finansowego, jak dziś. Zwłaszcza zauważalne są tu przepływy finansowe z międzynarodowych korporacji” – podkreślał Andrzej Jaworski.

 

Następnie głos zabrał prof. dr hab. Jan Szyszko. Opowiadał m.in. o tym, że dziś zagrożone są nie tylko tradycyjne polskie wartości, rodziny i dzieci, ale również własność prywatna. Podziękował za zaangażowanie w akcję obrony polskich lasów. Opowiadał w jaki sposób są prowadzone działania, których celem jest stworzenie społeczeństwa bezideowego, zachwyconego zachodnią Europą. Podawał przykłady i porównywał w jaki sposób wychowuje się dzieci współcześnie w miastach i na wsiach. Mówił również o ochronie środowiska naturalnego, lasów i rezerwatów przyrody. Odniósł się także do działań niektórych środowisk, których celem jest ograniczenie działalności myśliwych.

W drugiej części spotkania zgromadzeni goście odpowiadali na zadawane pytania. 

 

Inicjatywa „SOS dla Polskiej Rodziny” to odpowiedź na ideologię gender i jej konsekwencjami. Jest ona ponadpartyjna, katolicka, społeczna, otwarta na wszystkie środowiska chroniące Rodzinę i nasze dzieci. Zainicjowana została przez Rodzinę Radia Maryja i Telewizji Trwam.

 

Zachęcamy wszystkich do włączenia się w „SOS dla Polskiej Rodziny” poprzez:

– organizację spotkań we własnych miejscowościach,

– zrzeszanie się w grupy i organizacje, które chronią nasze rodziny,

– udział w inicjatywach podejmowanych przez środowiska broniące Rodzin i dzieci,

– kolportaż materiałów, które bronią Rodziny i dzieci.

Zachęcamy do kontaktu.

email. kontakt@sosdlapolskiejrodziny.pl