W Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach odbyło się spotkanie inicjatywy „SOS dla Polskiej Rodziny”. Poprzedziła ją msza święta w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji Trwam.
 
W spotkaniu wzięło udział kilkadziesiąt osób z Chojnic i okolic, które przybyły aby porozmawiać z Dominikiem Tarczyńskim posłem na sejm RP i Andrzejem Jaworskim  Przewodniczącym Rady Instytutu „Pamięci i Tożsamość” Świętego Jana Pawła II o zagrożeniach współczesnego świata związanymi z promocją LBGT.
 
Dzisiaj musimy bronić naszego Kraju, naszych wartości, a przede wszystkim naszych rodzin i dzieci przed zalewem genderyzmu, który przypływa do nas z Zachodu. Nie możemy pozwolić na to aby w szkołach uczniowie byli indoktrynowani i seksualizowani przez środowiska, które walczą z polskością i naszą wiarą – apelował Andrzej Jaworski.
 
Spotkanie składało się z dwóch części. W pierwszej zaproszeni goście opowiadali o tym, jak obecnie wygląda promocja ruchów LGBT i ich finansowanie. Podkreślali, że duża część pieniędzy  na ten cel pochodzi z obcego kapitału, często prywatnego, w ramach przepływu wolnych środków wewnątrz Unii Europejskiej. W drugiej części Dominik Tarczyński i Andrzej Jaworski odpowiadali na zadane pytania. Wśród nich padło m.in. to dotyczące inicjatywy „SOS dla Polskiej Rodziny”.
 
„SOS dla Polskiej Rodziny” to odpowiedź na to co dzisiaj dzieje się w Gdańsku, w Warszawie, Łodzi czy innych miejscowościach, o których nie mówi się w mediach. Musimy nie tylko eksponować to co polskie, katolickie i rodzinne lecz przede wszystkim chronić te wartości. Bez tego nasza Ojczyzna będzie wyglądał tak jak Szwecja, Wielka Brytania, czy  Holandia. Nie pozwolimy aby środowisko LBGT przejęło kontrolę nad życiem społecznym w Polsce. Szczególnie dziękujemy ks. Januszowi Chyła proboszczowi Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach za zaproszenie nas na dzisiejsze spotkanie – mówił Dominik Tarczyński.
 
Zachęcamy do przyłączenia się do inicjatywy „SOS dla Polskiej Rodziny” poprzez zrzeszanie, organizowanie się w grupy, które będą chronić wartości katolickie. Na potrzeby tego działania powstała strona internetowawww.sosdlapolskiejrodziny.pl, która informuje o zagrożeniach związanych z genderyzmem. Na niej znajduje się kontakt do nas telefoniczny i mailowy, a także odnośniki do naszych profili w mediach społecznościowych (Facebook, Twitter).